jakość powietrza dofinansowanie fundusz
Opublikowano 04 października 2019

Zawodnicy UKS Ju- Jitsu i Judo wywalczyli złoto, srebro i brąz!

Zawodnicy UKS Ju- Jitsu i Judo wywalczyli złoto, srebro i brąz! - zdjęcie

Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu przyciągnęły do Sochaczewa prawie 1000 zawodników. Dwudniowa impreza odbyła się w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 6. Sportowcy rywalizowali w następujących formułach: Fighting, Ne-Waza i Duo System. Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu organizowane były przez Dragon Fight Club Sochaczew i Polski Związek Ju-Jitsu. Na tak ważnej imprezie nie zabrakło przedstawicieli Uczniowskiego Klubu Sportowego Ju Jitsu i Judo w Miejskiej Górce. W Mistrzostwach Polski udział wzięło siedmioro zawodników miejskogóreckiego klubu, którzy zdobyli 1 złoty, 4 srebrne i 2 brązowe medale.

Bardzo dobry start w Sochaczewie należał do Łukasza Gryczki i Jakuba Polaszka, którzy zdominowali swoją kategorię wagową (+ 66 kg U15). Każdy z nich wygrał swoje drabinki eliminacyjne, a nasi zawodnicy spotkali się w walce finałowej, w której wynikiem 6:5 zwyciężył Łukasz Gryczka. Warto dodać, że Jakub Polaszek zdobył jeszcze brązowy medal w kategorii +66 kg U15 Ne-waza NoGi (walka w parterze bez kimon).

W Sochaczewie była okazja na dwa złote medale, do szczęścia zabrakło niewiele Michałowi Łysiakowi - 77 kg U21 oraz Marcinowi Jędryczce -85 kg U21, którzy musieli uznać wyższość swoich rywali - kolegów z kadry.

Miejskogóreccy zawodnicy wywalczyli poszczególne lokaty :

II miejsce  - Kacper Hądzlik -60 kg U18
III miejsce - Wiktoria Wawrzyniak - 57 kg U15
III miejsce - Jakub Polaszek+66 kg U15 Ne-waza NoGi (walka w parterze bez kimon)
IV miejsce - Kinga Dąbrowicz-52 U18

Już w najbliższy weekend (4-6.10.2019) odbędą się  międzynarodowe zawody German Open - Hanau, na które  powołanie do kadry otrzymał  Michał Łysiak. Będą one idealną okazją do sprawdzenia się ze swoimi rówieśnikami  przed  zaplanowanymi na ostatni weekend października(25-27.10.2019) mistrzostwami Europy w Grecji. Zdobycie medalu na tych zawodach dałoby Michałowi możliwość startu w Mistrzostwach Świata, które odbędą się pod koniec listopada w Abu Dhabi.