jakość powietrza dofinansowanie fundusz
Opublikowano 30 lipca 2019

Województwo mazowieckie zwycięzcą baseballowej Olimpiady w Sportach Letnich

Województwo mazowieckie zwycięzcą baseballowej Olimpiady w Sportach Letnich - zdjęcie

W sobotę 27 lipca zakończyły się rozgrywane od wtorku finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży „Lubuskie 2019” w dyscyplinie sportu jaką jest baseball.

Do Miejskiej Górki przyjechało 6 drużyn z sześciu województw: warmińsko-mazurskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, śląskiego, dolnośląskiego oraz wielkopolskiego. Zwycięzcą baseballowej olimpiady zostało województwo mazowieckie – zespół Centaury Warszawa. Na drugim miejscu znalazło się województwo Śląskie (Silesia Rybnik), a trzecie miejsce zdobyło województwo Dolnośląskie (Baseball Wrocław). Drużyna gospodarzy – Demony Miejska Górka uplasowała się na 5. miejscu.

Ceremonię zamknięcia poprowadził prezes TSB Demony Miejska Górka - Jan Zbaraż. Medale i statuetki wręczył zawodnikom burmistrz Miejskiej Górki – Karol Skrzypczak.
XXV Ogólnopolska Olimpiada w Sportach Letnich LUBUSKIE 2019 to jedyne w swoim rodzaju krajowe zawody sportowe, w których zawodnicy w różnych dyscyplinach zdobywają punkty dla swojego województwa, walcząc o zwycięstwo w klasyfikacji ogólnej. Startuje w nich młodzież w kategorii wiekowej junior młodszy i w wybranych dyscyplinach w kategorii junior.

W zawodach weźmie udział około 6000 uczestników. Rozgrywane będą w okresie od czerwca do sierpnia 2019 roku w 34 dyscyplinach sportu.